Sahte Apple Ürünlerinin Başında iPhone 4S Geliyor

Sahte Apple Ürünlerinin Başında iPhone 4S Geliyor

0 261

Çinliler, birçok ürünün taklitlerini üretmekte ustalaşmış durumda. Cep telefonları, MP3 oynatıcılar derken artık otomobil ve iş makinesi gibi araçların taklitlerini de görmeye başladık. Ancak şüphesiz ki Çin’de en çok taklidine rastlanan ürünler Apple’ınkiler.Apple, Çin’de popüler bir firma. Geçtiğimiz günlerde iPhone 4S lansmanında yaşanan izdiham da bunun bir göstergesi. Belki de tüm Apple ürünlerinin Çin’de üretiliyor olması da bunda bir etken. Ancak pazar payı anlamında bakıldığında Apple, Çin’de hep gerilerde kalıyor. Son olarak iPad satışları isim hakları sebebiyle durdurulan firma Mac, iPhone ve iPod satışlarında da çok üst sıralara çıkamıyor. Son olarak açıklanan rakamlara göre iPhone, Çin pazarında 5. sıraya kadar geriledi. Samsung, Nokia, Huawei ve ZTE gibi firmalar Apple’ı geride bırakıyor.

Bakın Çinliler Neyin Çakmasını Yaptı

Fakat en çok taklidi yapılan ürünlerin başında da yine iPhone ve iPad geliyor. Bunun sebebi belki de ürünlerin çok pahalı olması. Yani Apple ürünlerine ilgi ve ama orjinaline herkesin gücü yetmiyor. Bu da zaten dünyanın üretim merkezi konumundaki Çin’de taklitlerin patlamasına sebep oluyor.

Bu yazımızda sizler için 2011′in en ilginç Apple taklitlerini bir araya getirdik. İlerleyen sayfalarda sahte Apple ürünlerinin yanı sıra Apple logolu ayakkabı ve hatta gaz ocağı gibi ürünler görebilirsiniz.

iPhone 5

iPhone 4′ün sahte versiyonlarını üretmekte olan Çinliler, yeni iPhone konusunda da fikirlerini yeni sahte ürünlerle ortaya koydu. Henüz iPhone 4S piyasaya çıkmadan önce birçok farklı iPhone 5 modeli Çin’de satışa sunulmuştu bile…

kaynak: scroll.com.tr

YORUM YOK

Mesaj yollayın